Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Güleç:

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Güleç:
Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Güleç:
"İnkılap Vapuru ile ilgili Yargıtay'ın kararı büyük ihtimal bizim lehimize olacak ve burasını Yalova'nın cazibe merkezi haline getireceğiz"

YALOVA (AA) - Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, "İnkılap Vapuru ile ilgili Yargıtay'ın kararı büyük ihtimal bizim lehimize olacak ve burasını Yalova'nın cazibe merkezi haline getireceğiz" dedi.

Güleç, 7 yıldır kullanılmadan duran İnkılap Vapuru ilgili yargı sürecinde sona yaklaşıldığını söyledi.

İnkılap Vapuru'nu turizme kazandırmak istediklerini belirten Güleç, şunları kaydetti:

"İnkılap Vapuru ile ilgili Yargıtay'ın kararı büyük ihtimal bizim lehimize olacak ve burasını Yalova'nın cazibe merkezi haline getireceğiz. Yargıtay sürecinin 1 veya 2 aya kadar sonuçlanacağını düşünüyoruz. Aslında biz davayı kazanalı 4 ay oldu ama bir üst mahkemeye taşındı, onu da kazandık. Bu sefer kiracı firma, Yargıtay'ın düzeltme kararına başvurdu, ama edindiğimiz bilgiye göre burada da bizim lehimize sonuçlanacak. Burasının Yalova'da turizmin önünü açabilecek, fotoğraf çekilebilecek, yemek yenilebilecek bir restoran haline gelmesini düşünüyoruz.. Ancak idare olarak henüz daha karar vermedik. İlk hedefimiz şu mahkeme bir sonuçlansın. Mahkemeden sonra hep beraber oturup Yalova'nın lehinde ne şekilde kullanılabilir, onun kararını vereceğiz."