Yalova Belediye Başkanı Salman:

Yalova Belediye Başkanı Salman:
Yalova Belediye Başkanı Salman:
- "Yapılan yeni sokak yoluyla Cumhuriyet Caddesi ile Eski Bursa Caddesi'nin kesişme noktasındaki trafik yoğunluğu bir nebze azalmış olacak"

YALOVA (AA) - Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, "Yapılan yeni sokak yoluyla Cumhuriyet Caddesi ile Eski Bursa Caddesi'nin kesişme noktasındaki trafik yoğunluğu bir nebze azalmış olacak" dedi.

Salman yaptığı açıklamada  yıllardır sorun olan Fırın Çıkmazı olarak bilinen sokağın imar planlarında açık olduğunun ancak yıllardır buradaki mülkiyet nedeniyle sokağın tam olarak bağlantısının yapılamadığını söyledi.

Yapılan kamulaştırma çalışması ile bu sokağın bağlantısının yapıldığını belirten Salman, "Sokağın hizmete açılmasıyla birlikte trafik akışında da değişiklik olmuş olacak. Eskiden Şehit Ömer Faydalı Caddesi'nden İstanbul Caddesi'ne doğru tek yön olduğundan araçlar mecburen Fırın Sokak'tan girerek Cumhuriyet Caddesi'ne hatta İsmet Acar Caddesi'ne ulaşabilmek için Şehit Ömer Faydalı Caddesi'ni kullanmak mecburiyetinde kalıyordu. Bu da Cumhuriyet Caddesi ile Eski Bursa Caddesi'nin kesişme noktasındaki trafik yoğunluğunu arttırıyordu. Yapılan yeni sokak yoluyla Cumhuriyet Caddesi ile Eski Bursa Caddesi'nin kesişme noktasındaki trafik yoğunluğu bir nebze azalmış olacak" diye konuştu.

 


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  şehit

  ,

  Belediye