Yalova Belediyesi hacizdeki arsazilerini satıyor

Yalova Belediyesi hacizdeki arsazilerini satıyor
Yalova Belediyesi hacizdeki arsazilerini satıyor
- Yalova Belediye Meclisi'nde belediyeden alacaklı olan firmaların haciz koydurduğu arsaların satışı kararı alındı.

YALOVA (AA) - Yalova Belediye Meclisi'nde belediyeden alacaklı olan firmaların haciz koydurduğu arsaların satışı kararı alındı.

Yalova Belediye Meclisi'nin Mart ayı ilk birleşimi Vefa Salman başkanlığında, Meclis Toplantı Salonu'nda yapıldı. Toplantıda belediyeye ait, üzerinde haciz bulunan arsaların ucuz fiyata satılmaması amacıyla belediye tarafından satışa çıkarılması teklifi görüşüldü. Konuyla ilgili konuşan AK Parti Grup Başkanı Kasım Avar, yapılacak satıştan en az 16 milyon TL gelir elde edileceğini kaydetti. Avar, bu gelirin direk olarak borçlara verilmesi gerektiğini ifade etti.

Başkan Salman da satılan arsaların borca verileceğini dile getirerek, "Ondan yana şüpheniz olmasın. Kesinlikle o paralar borca kullanacak.  Şu anda 15 milyon haciz var. Gecikme faiziyle 20 milyona geliyor. Ben buranın layıkı değerinde satılmasını istiyorum. En yüksek paraya satalım. Ben keyiften satmıyorum" ifadesini kullandı.

Konuyla ilgili söz alan CHP 'li Meclis Üyesi, Başkan Yardımcısı Halit Güleç, satışlardan denildiği gibi 16 milyon TL gelir elde edilmeyeceğini söyledi.

Konuşmaların ardından üzerinde haciz bulunan arsaların satışı kararı oybirliğiyle alındı.