Yalova Benim Kentimdir Yürüyüşü

Yalova Benim Kentimdir Yürüyüşü
Yalova Benim Kentimdir Yürüyüşü
- CHP Yalova Milletvekili İnce: "Önce kendileri ağladı, kazanınca milletin anasını ağlattılar. Şimdi bunlardan hesap soracağız. Bunların kökünü kazıyacağız"

YALOVA (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) Yalova İl Örgütü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle, "Yalova, Benim Kentimdir Yürüyüşü" gerçekleştirdi.

Spor Caddesi'nden başlayan etkinlikte partililere seslenen CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 7 Haziran seçimlerine az bir süre kaldığını ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun, 23 Mayıs Cumartesi günü Yalova'da miting yapacağını hatırlattı.

İktidarın, bir gün sağcı, öbür gün solcu olduğunu, bir gün papaz elbisesi giyip, öbür gün mütedeyyin olduğunu iddia eden İnce, "Bir gün El Kaideci oluyorlar öbür gün El Nusracı oluyorlar. Bir gün Esadçı oluyorlar bir gün fesatçı oluyorlar. Bunlar ayakkabı mağazası gibi her numara var bunlarda. Bunlar iki şey olamıyorlar. Bir adam olamıyorlar bir de Atatürkçü olamıyorlar" dedi.

Muharrem İnce, "Ben seçim zamanını nereden anlıyorum biliyor musunuz? Hani mart soğuktur, nisanda çiçekler açmaya başlar, mayısta kiraz yemeye başlarız. Her şeyin bir mevsimi vardır ya. Ben 'Tayyip Erdoğan ya da Bülent Arınç ağlamaya başlamışsa, seçim yaklaştı' diyorum. 'Seçim geldi, seçimin mevsimi açıldı' diyorum. Ey Yalovalı hemşerilerim. Ağlama sezonu açılmıştır. Bakın bunlar çiftçiyi ağlattılar. 13 yaşındaki çocuğun boğazını sıkarak ağlattılar, darbe paralarıyla subay eşlerini ağlattılar. 'Oğlum yüzme bilmezdi, ne yapıyor o karanlıkta' diyen madencinin anasını ağlattılar. Evladının mezarında kıvrılıp yatan babayı ağlattılar. Edirne'de kanser hastası kızı ağlattılar. Erzurum'da HES'lere direnen kadınları ağlattılar. Önce kendileri ağladı, kazanınca milletin anasını ağlattılar. Şimdi bunlardan hesap soracağız. Bunların kökünü kazıyacağız" diye konuştu.

Ardından kalabalık, Spor Caddesi, İstanbul Caddesi, Cengiz Koçal Caddesi ve Gazipaşa Caddesi güzergahında yürüdü.

Etkinliğe CHP İl Başkanı Özcan Özel ve Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ile partililer katıldı.