Yalova Devlet Hastanesi yöneticisi Sezer:

Yalova Devlet Hastanesi yöneticisi Sezer:
Yalova Devlet Hastanesi yöneticisi Sezer:
- "Hastanemize kazandırılan ve birçok özel hastanede olmayan yeni göz cihazları sayesinde göz hastalıklarında teşhis ve tedavi kolaylaştı"

YALOVA (AA) - Yalova Devlet Hastanesi yöneticisi Hakan Sezer, hastaneye kazandırılan yeni göz cihazları sayesinde göz hastalıklarında teşhis ve tedavi işlemlerinin kolaylaştığını söyledi.

Sezer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, göz hastalarına, ileri derecede teknolojiye sahip teşhis ve tarama üniteleriyle hizmet verdiklerini anlattı.

Hasta memnuniyetine önem verdiklerini vurgulayan Sezer, "Bu memnuniyet yansıması hastane idaremize gelmektedir. Yeni açılan göz ameliyathanemizde, yapılabilecek göz ameliyatlarının yüzde 90'ı başarı ile gerçekleştirilmektedir. Tanı metotlarıyla da bölgede üniversite hastanelerinde bile teşhisinde zorluk çekilen birçok hastalığın teşhisi Yalova Devlet Hastanesi Göz Kliniğinde tanılaştırılabilmektedir. Hastanemize kazandırılan ve birçok özel hastanede olmayan yeni göz cihazları sayesinde göz hastalıklarında teşhis ve tedavi kolaylaştı" diye konuştu.

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Onur Gülseren de Yalova Devlet Hastanesinde en güncel cihazlarla muayene yaptıklarını ifade etti.

Eskiden göz muayenesi ve tedavisinde kullanılan cihazların teşhis ve tedavide yetersiz kaldığını dile getiren Gülseren, şunları kaydetti:

"Dijital makinelerimizde gözlük ölçümü alıyoruz, gözlük muayenesi yapıyoruz. Daha fazla şeker hastaları, tansiyon hastaları için göz de retinayı etkileyen bazı hastalıklar için kullandığımız bazı tetkiklerimiz var. Bunları son bir yıldır yapıyoruz. Birçok cihazımız var. Göz anjiyografi cihazı, OCT cihazı ve bazı cihazlarımızda da korni haritalarımızı çıkarıyoruz. Bunun gibi birçok cihazımızla detaylandırabileceğimiz bir yığın göz hastalığı için ön tanı, tanı ve tedavi işlemlerini gerçekleştiriyoruz."


  ETİKETLER:

  Dijital

  ,

  hizmet

  ,

  Güncel