Yalova Emlak Komisyoncuları Derneği Başkanı Yılmaz:

Yalova Emlak Komisyoncuları Derneği Başkanı Yılmaz:
Yalova Emlak Komisyoncuları Derneği Başkanı Yılmaz:
- "Yalova'da hiç kimse 400-500 liraya kiralık daire aramasın. Şu an Yalova'da dairelerin kiraları 600 liradan başlıyor"

YALOVA (AA) - Yalova Emlak Komisyoncuları Derneği Başkanı Hayrettin Yılmaz, "Yalova'da hiç kimse 400-500 liraya kiralık daire aramasın. Şu an Yalova'da dairelerin kiraları 600 liradan başlıyor" dedi.

Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilin fazlaca göç almasından dolayı daire fiyatlarının yüksek olduğunu bildirdi.

Yalova'nın deprem bölgesinde olmasından dolayı insanların daha çok yeni binaları tercih ettiğini belirten Yılmaz, şöyle konuştu:

"Yalova hem dışarıdan çok sayıda göç alıyor hem de üniversitenin olmasından dolayı öğrencilerin artması fiyat artışına neden oluyor. Yalova'da hiç kimse 400-500 liraya kiralık daire aramasın. Şu an Yalova'da dairelerin kiraları 600 liradan başlıyor. İlerleyen dönemlerde bu fiyatlar da ikiye katlanacak. İlimizde 650-700 lira kira verebilecek durumda olanlar da var, olmayanlar da var. Yaz mevsiminde Fatih Caddesi'nde Araplar eşyalı daireleri günlüğü 100-150 dolardan kiraladı. Maddi durumu iyi olan vatandaşlar ise bin liradan 2 bin 500 liraya kadar olan evleri kiralıyor. O kadar yüksek fiyatı da zaten maddi durumu çok iyi olanlar veriyor. Bina yeni olunca eşyası da için de olunca ev sahibi 2 bin 500 lira da ister 3 bin lirada ister. Eski binalar zaten deprem bölgesinde olduğumuz için hiç tercih edilmiyor. Oturan da elbette var ama vatandaşlar daha çok yeni binaları tercih ediyor."


  ETİKETLER:

  Deprem

  ,

  Fatih

  ,

  Emlak

  ,

  Kiralık

  ,

  Daire

  ,

  göç

  ,

  lira

  ,

  kira

  ,

  BİNA