Yalova Emlak Komisyoncuları Derneği Başkanı Yılmaz:

Yalova Emlak Komisyoncuları Derneği Başkanı Yılmaz:
Yalova Emlak Komisyoncuları Derneği Başkanı Yılmaz:
-Yalova'da geçen yılla göre arsa ve konut fiyatlarında yüzde 100 artış var"

YALOVA (AA) - Yalova Emlak Komisyoncuları Derneği Başkanı Hayrettin Yılmaz, "Yalova'da geçen yılla göre arsa ve konut fiyatlarında yüzde 100 artış var" dedi.

Yılmaz, yaptığı açıklamada Yalova'da Arap yatırımcılar nedeniyle arsa ve konut fiyatlarının ciddi bir şekilde arttığını söyledi.

Arsa ve emlak sahiplerinin ellerindeki mülkü talep olmasından dolayı yüksek fiyatta satmak istediğini belirten Yılmaz, "Yalova'da geçen yılla göre arsa ve konut fiyatlarında yüzde 100 artış var. Şuanda metrekaresi 100 liraya olan yer bulunamaz. Ancak imara açılmamış yerlerde var. Tenha ve köşedeki alanlarda 100 liraya bulunur. İmarlı yerlerde şuan metrekare fiyatı 400-500 lira. Vatandaşın arsası gerçekten çok prim yaptı. Tabi fiyatların yükselmesinde Arap yatırımcıların burada yer almaları büyük rol oynuyor. Arsa sahipleri 1 milyonluk yerinin 1,5 milyon olabileceğini düşünüyor. Bu gibi söylentiler de piyasada dolaştığı zaman fiyatlar aşırı yükselmiş oluyor" diye konuştu.

Yılmaz, dernek olarak alım ve satımlarda herhangi bir sorun yaşanmaması için hem alıcıya hem de satıcıya yardım etmeye çalıştıklarını kaydetti.


  ETİKETLER:

  Konut

  ,

  Emlak

  ,

  Arsa

  ,

  Prim

  ,

  lira

  ,

  zaman