Yalova Emlak Komisyoncuları Derneği Başkanı Yılmaz:

Yalova Emlak Komisyoncuları Derneği Başkanı Yılmaz:
Yalova Emlak Komisyoncuları Derneği Başkanı Yılmaz:
- "Kentte en ucuz daire bile 200 bin liraya alıcı buluyor"

YALOVA (AA) - Yalova Emlak Komisyoncuları Derneği Başkanı Hayrettin Yılmaz, "Kentte en ucuz daire bile 200 bin liraya alıcı buluyor" dedi.

Yılmaz, yaptığı açıklamada Yalova'nın yılın ilk altı ayına göre yabancılara konut satışında Türkiye 'de ilk dörde girdiğini söyledi.

Yalova'da özellikle Arap vatandaşlara endeksli kiralama ve satış yapıldığını belirten Yılmaz, "Arap vatandaşların gözünü Yalova'ya çevirmeleri, emlak sektörünün de yönünün Yalova'ya çevrilmesine neden oldu. Kentte en ucuz daire bile 200 bin liraya kadar alıcı buluyor. Tabi bu yaz döneminde haddinden fazla hem satışta hem de kiralamada fiyat artışı var. Fiyatlar çok abartılı. Bin liradan aşağıya kiralık ev yok. Bu yaza özel değil, yaz döneminden sonrada daha da artar" diye konuştu.

Turizm sezonunun bitmesiyle üniversite döneminin başlayacağını hatırlatan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Üniversite öğrencilerine şuanda Yalova'da boş ev yok. Bu çok büyük bir sıkıntı. Yalova'daki adamlarına sesleniyoruz bizimle diyalog kursunlar. Yurt ihtiyacı olacak. Bir şekilde bir şeyler düşünmeye çalışıyoruz çünkü Yalova'da yurtlar yetersiz kalıyor. Öğrenci sayısı 17-18 bine ulaşacak. Bunca kişiye nasıl ev bulunacak. Bu kadar öğrencinin ihtiyacını karşılayacak ev kapasitesi ilimizde şuanda yok. Belediye başkanlarından da yardım istiyoruz. Bir şekilde uygun bir yerlerde uygun bir şekilde yurt yapılması gerekiyor. Bu yapılırsa Yalova için de güzel bir şey yapma yolunda adım atmış olacağız."