Yalova Emlak Komisyoncuları Derneği Başkanı Yılmaz:

Yalova Emlak Komisyoncuları Derneği Başkanı Yılmaz:
Yalova Emlak Komisyoncuları Derneği Başkanı Yılmaz:
- " Arapların Yalova'ya büyük ilgi göstermesi nedeniyle şuanda öğrencilere kiralık ev çok az"

YALOVA (AA) - Yalova Emlak Komisyoncuları Derneği Başkanı Hayrettin Yılmaz, "Arapların Yalova'ya büyük ilgi göstermesi nedeniyle şuanda öğrencilere kiralık ev çok az" dedi.

Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada  Türkiye 'nin en küçük ölçekli ili olan Yalova'da konut sıkıntısı olduğunu söyledi.

Ormanları, denizi gibi doğal güzellikleri yanında İstanbul , Bursa ve Kocaeli gibi şehirlere yakın olmasından dolayı Yalova'nın cazibe merkezi olduğunu belirten Yılmaz, "Yalova'da kira bedelleri şuanda çok yüksek durumda. Normalde kiralık evler 500 ile 800 lira olması gerekirken şuanda bin, bin 500 ile beş talebe varsa 2 bin lira seviyelerinde. Yani talebenin sayısına göre vatandaş öğrencilerden para istiyor. Arapların Yalova'ya büyük ilgi göstermesi nedeniyle şuanda öğrencilere kiralık ev çok az" diye konuştu.

Kente yeni yurtların yapılması gerektiğini ve bu konuda devletin destek vermesi gerektiğini ifade eden Yılmaz, Yalova'da öğrencilerin rahat etmesi için mutlaka yeni yurtların yapılması gerektiğini kaydetti.

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  İstanbul

  ,

  Konut

  ,

  Emlak

  ,

  Kiralık

  ,

  Para

  ,

  lira

  ,

  kira