Yalova Gençlik Merkezi yaz kursları sona erdi

Yalova Gençlik Merkezi yaz kursları sona erdi
Yalova Gençlik Merkezi yaz kursları sona erdi
- Gençlik ve Spor Bakanlığı Yalova İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen yaz kursları sona erdi

YALOVA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı Yalova İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen yaz kursları sona erdi.

Gençlik Merkezi Müdürü Osman Gül, yaptığı açıklamada Haziran ayında başlayan yaz kuran kursları kapsamında öğrencilere Kur'an-ı Kerim, satranç, İngilizce , bağlama ve resim eğitimi verildiğini söyledi.

Düzenlenen kurslara toplamda 300 öğrencinin katıldığını belirten Gül, "Gençlik ve Spor Bakanlığımızın bünyesinde Gençlik Merkezi olarak faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Düzenlediğimiz bu kurslarımız ücretsizdir. Kurslarımızı 8 ile 10 yaşındaki çocukların vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak, onları televizyon ve bilgisayar başından kaldırmak ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için düzenledik. Kurslarla çocuklarımızın gelişimlerini sağlamaya çalıştık" diye konuştu.

Ailelerin severek çocuklarını kursa getirdiklerini ve kursların devam etmesinin yanında yeni kurslarında açılmasını istediklerini ifade eden Gül, kurs sayesinde öğrencilerin kendilerine güvenlerinin artığını kaydetti.