Yalova İl Dernekler Müdürü Arif Atbaş:

Yalova İl Dernekler Müdürü Arif Atbaş:
Yalova İl Dernekler Müdürü Arif Atbaş:
- "Derneklere, 2014 yılı beyannamelerini 30 Nisan'a kadar vermemeleri halinde adli ve idari ceza uygulanacaktır"

YALOVA (AA) - Yalova İl Dernekler Müdürü Arif Atbaş, "Derneklere, 2014 yılı beyannamelerini 30 Nisan'a kadar vermemeleri halinde adli ve idari ceza uygulanacaktır" dedi.

Atbaş, gazetecilere yaptığı açıklama, Dernekler Kanununun 19. maddesi gereğince derneklerin beyanname vermeleri gerektiğini bildirdi.

Derneklerin, geçen yıl sonu itibarıyla yaptıkları faaliyetleri, gelir ve gider işlemlerinin sonuçlarını kapsayan beyanname vermeleri gerektiğini belirten Atbaş, şunları kaydetti:

"Derneklere, 2014 yılı beyannamelerini 30 Nisan'a kadar vermemeleri halinde idari ceza uygulanacaktı. Derneklerin beyannamelerini doğru ve eksiksiz olarak doldurmaları son derece önemlidir. Beyannameyi bilerek gerçeğe aykırı olarak verenler hakkında, Dernekler Kanununun 32/j maddesi gereğince, 100 günden az olmamak üzere adli para cezası ile cezalandırılacak. Yine aynı kanunun 32/l maddesi gereğince beyanname verme yükümlülüğünü yerine getirmeyen dernek yöneticilerine 835 bin lira idari para cezası uygulanacağı hüküm altına alınmıştır."


  ETİKETLER:

  Ceza

  ,

  Para

  ,

  lira

  ,

  derece

  ,

  açıklama