Yalova İl Hayvan Kurulu ön toplantısı yapıldı

Yalova İl Hayvan Kurulu ön toplantısı yapıldı
Yalova İl Hayvan Kurulu ön toplantısı yapıldı
YALOVA (AA) -  Orman ve Su işleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü Yalova İl Müdürü Nevzat Alğan, hayvan sever dernek temsilcileriyle Yalova İl Hayvan...

YALOVA (AA) -  Orman ve Su işleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü Yalova İl Müdürü Nevzat Alğan, hayvan sever dernek temsilcileriyle Yalova İl Hayvan Kurulu ön toplantısı düzenlendi.

Toplantıdan sonra açıklama yapan Alğan, 14 Temmuz'da Yalova Valiliği'nde yapacakları Yalova İl Hayvan Kurulu Toplantısı için hayvan sever dernek temsilcileriyle toplantı yaptıklarını söyledi.

Toplantıda Yalova'da hayvanlara yönelik yapılması gerekenler hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını belirten Alğan, "Bizler Yalova'da sokak hayvanlarının  kendi ortamlarında rahat bir şekilde yapılması için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Yapılacak toplantıda ilk önce sokak hayvanlarına yönelik şikayetlerin değerlendirilmesi için komisyon kurulmasını isteyeceğiz. Ayrıca toplantıda yaz ayında olduğumuz için sokak hayvanlarına yönelik su kaplarının konması, sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, belediyelerin sokak hayvanları için sorumlulukları gibi konuları görüşeceğiz. Amacımız Yalova'daki sokak hayvanlarını rahat ettirmektir" diye konuştu.