Yalova Kültür ve Turizm İl Müdürü Karatekin:

Yalova Kültür ve Turizm İl Müdürü Karatekin:
Yalova Kültür ve Turizm İl Müdürü Karatekin:
"Yalova'yı bölgemizde bulunan 20 milyonluk nüfusa ulaşacak şekilde tanıtmak ve pazarlamak istiyoruz"

YALOVA (AA) - Yalova Kültür  ve Turizm İl Müdürü Ziya Karatekin, "Yalova'yı bölgemizde bulunan 20 milyonluk nüfusa ulaşacak şekilde tanıtmak ve pazarlamak istiyoruz" dedi.

Karatekin, İl Genel Meclisi'nin  İl Özel İdaresi salonunda yaptığı toplantıda her zaman Yalova'nın turizm şehri ifadesiyle ön plana çıktığını söyledi.

Yalova'nın doğal güzelliklerinin olasına rağmen tanıtımı ile ilgili çok fazla çalışmanın yapılmadığını savunan Karatekin şöyle konuştu:

''Yalova, ormanları, denizi ve havasının güzel olması nedeniyle tabii ki turizm konusunda daha çok ön plana çıkıyor. Hepimizin ilk aklına gelen konulardan birisi, ama bununla ilgili çok fazla bir şey yapılamıyor. Yurt dışında aslında Yalova'nın bir marka olduğu kanaatindeyim. Biz bunu yeterince dolduramıyoruz ama hazırlanmış bir çalışmamız var. Önümüzdeki günlerde daha detaylı çalışmalar yapmamız icap ediyor. Bunun altyapısını hazırlıyoruz. Biz Yalova'yı, herhangi bir ürünü tanıtır gibi markalaşmış bir şekilde tanıtmanın çalışması içerisindeyiz."

Yalova'nın İstanbul , Bursa, Kocaeli gibi büyük şehirlerin tam ortasında olduğunu ifade eden Karatekin, "Yalova'yı bölgemizde bulunan 20 milyonluk nüfusa ulaşacak şekilde tanıtmak ve pazarlamak istiyoruz. Ayrıca Araplar da ilimize büyük ilgi gösteriyor. Ancak ilimizin tanıtımıyla ilgili elimizdeki materyaller son derece eski. Fotoğraflar bile renkleri, mizanpajının modern anlayışa göre yeniden yapılması gerekiyor. İlimizin yeni bir tanıtım belgeselinin hazırlanması lazım diye düşünüyorum. İl Özel İdaresi'nin bu işi sahiplenmesini istiyorum. Sahiplenirse bizim için gece gündüz hiç fark etmez, gerekeni yaparız" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Turizm

  ,

  Modern

  ,

  Gece

  ,

  zaman

  ,

  kültür

  ,

  derece