Yalova Kültür ve Turizm İl Müdürü Karatekin:

Yalova Kültür ve Turizm İl Müdürü Karatekin:
Yalova Kültür ve Turizm İl Müdürü Karatekin:
"İstanbul, Kocaeli ve Bursa gibi 20 milyondan fazla insanın yaşadığı bölgede Yalova'yı turizm merkezi yapmak istiyoruz"

YALOVA (AA) - Yalova Kültür ve Turizm İl Müdürü Ziya Karatekin, " İstanbul , Kocaeli ve Bursa gibi 20 milyondan fazla insanın yaşadığı bölgede Yalova'yı turizm merkezi yapmak istiyoruz" dedi.

Karatekin, gazetecilere yaptığı açıklamada Yalova'nın turistik potansiyelini en iyi şekilde tanıtmak istediklerini söyledi.

Yalova'nın tanıtımının eskiden beri yetersiz kaldığını belirten Karatekin, "Yalova'nın turistik potansiyelini tanıtmak istiyoruz. Bu noktada biraz yetersiz kaldık. İlimizi logosuyla, sloganıyla gerek elektronik ortamda gerekse de basılı evraklarla tanıtımı yapmak istiyoruz. Yalova ismini ve Yalova'nın turistik marka değerlerini olabildiğince ülke içi ve dışında tanıtmayı hedefliyoruz. Ayrıca İstanbul, Kocaeli ve Bursa gibi 20 milyondan fazla insanın yaşadığı bölgede Yalova'yı turizm merkezi yapmak istiyoruz. Bunun içinde çalışmalar yapıyoruz" diye konuştu.

Yalova'dan Kocaeli, Bursa ve İstanbul'a ulaşımın bir saat olduğunu ifade eden Karatekin, yurt dışından Arap, Rus ve Alman turistlerin gözde yeri olan Yalova'nın turizm potansiyelinin büyük olduğunu kaydetti.

 


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Turizm

  ,

  ülke

  ,

  kültür