Yalova Kültür ve Turizm İl Müdürü Karatekin:

Yalova Kültür ve Turizm İl Müdürü Karatekin:
Yalova Kültür ve Turizm İl Müdürü Karatekin:
"Biz bu yıl Yalova'da turist sayısını yüzde 20'ler seviyesinde artırmayı hedefliyoruz"

YALOVA (AA) - Yalova Kültür ve Turizm İl Müdürü Ziya Karatekin, "Biz bu yıl Yalova'da turist sayısını yüzde 20'ler seviyesinde artırmayı hedefliyoruz" dedi.

Karatekin, gazetecilere yaptığı açıklamada yaz turizminde en çok dikkat çeken şehirlerden birisinin de Yalova olduğunu söyledi.

Yalova'nın daha çok tanıtılması için çalışma yapıldığını belirten Karatekin, Yalova'nın tanıtımı için İl Özel İdaresi, Yalova Belediyesi ve Yalova Ticaret Odası ile koordinasyon halinde olduklarını ifade etti.

Yalova'ya gelen yazlıkçıların, kenti ikinci yurtları gibi gördüğünü anlatan Karatekin, " Bu yaz döneminde büyük hedefimiz var. İlimizde geçen yıl turist sayısında yüzde 11 gibi bir artış söz konusu oldu. Biz bu yıl Yalova'da turist sayısını yüzde 20'ler seviyesinde artırmayı hedefliyoruz. Tabi bu süreçte ilimiz için yapılacak olan tanıtım hamleleri çok önemli, ama tabii hayal de görmemek lazım. Hayal görmek değil belki ama biz yapılması gerektiğine inandığımız bu hamleleri sistemli bir şekilde gerçekleştireceğiz. Kısa vadede değilse bile orta vadede sonuç getireceğine inanıyoruz" diye konuştu.

 


  ETİKETLER:

  Turizm

  ,

  kültür

  ,

  turist

  ,

  bu yaz