Yalova Muhtarlar Derneği Başkanı Kandemir:

Yalova Muhtarlar Derneği Başkanı Kandemir:
Yalova Muhtarlar Derneği Başkanı Kandemir:
- "16-17 yıldır muhtarım ve hiçbir zaman Cumhurbaşkanlığından davet almamıştım. Hiçbir zaman Cumhurbaşkanlığı makamında bu şekilde bize ilgi gösterilmedi"

YALOVA (AA)  - Yalova Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Kandemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın daveti üzerine Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda katıldığı toplantıya ilişkin, "16-17 yıldır muhtarım ve hiçbir zaman Cumhurbaşkanlığından davet almamıştım. Hiçbir zaman Cumhurbaşkanlığı makamında bu şekilde bize ilgi gösterilmedi" dedi.

Kandemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, Erdoğan'ın davetlisi olarak Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na gittiklerini hatırlattı.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki toplantıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Kandemir, şunları kaydetti:

"Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız 20 muhtarla bizi Ankara 'ya davet etti. Muhtarlar olarak bundan gurur duyduk. 16-17 yıldır muhtarım ve hiçbir zaman Cumhurbaşkanlığından davet almadım. Hiçbir zaman Cumhurbaşkanlığı makamında bu şekilde bize ilgi gösterilmedi. En önemlisi de Cumhurbaşkanımızın muhtarlıklarla ilgili yeni bir çalışması olmasıdır. Bu, muhtar bilgi sistemidir. Bu sistem çok önemli. Artık her muhtarımızın e-posta adresi var. Bununla bütün kurumlarla yazışabileceğiz. İçişleri Bakanlığında daire başkanlığı kuruldu. Daire başkanlığı, bütün illerde belediye başkanlıklarında müdürlükler oluşturuyor. Eskiden muhtarların yetki alanları olarak devlet dairelerinde pek fazla bir ehemmiyeti olmuyordu. Şimdi bu uygulama ile hiç kimse umursamazlık yapamayacak."