Yalova Valisi Cebiroğlu:

Yalova Valisi Cebiroğlu:
Yalova Valisi Cebiroğlu:
- "81 ilde engeli aşma konusundaki çalışmalarda Yalova birinci sıralarda yer alıyor"

YALOVA (AA) - Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, "81 ilde engeli aşma konusundaki çalışmalarda Yalova birinci sıralarda yer alıyor" dedi.

Yalova İli Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu tarafından yapılan inceleme sonucu engelli vatandaşların erişmesine yönelik çalışmalar yapan kamu kurum ve özel sektörler için erişilebilirlik belgesi hazırlandı.

Cebiroğlu'nun katılımıyla Yalova Valiliği toplantı salonunda erişilebilirlik belgesi almaya hak kazanan kamu kurum ve özel firmalar için tören düzenlendi.

Burada konuşan Cebiroğlu, imkanları dahilinde engelli bireylerin engelsiz bir yaşam sürmesi için çalıştıklarını söyledi.

Yalova'da engelli vatandaşların kamu kurum ve kuruluşlardan rahat bir şekilde hizmet alması için başarılı çalışmalar yapıldığını ifade eden Cebiroğlu, şöyle konuştu:

"Şuanda 81 ilde engeli aşma konusundaki çalışmalarda Yalova birinci sıralarda yer alıyor. Yalova'da kamu kurumlarında engeli aşmak için yapılması gereken kolaylıklar sağlamıştır. Bu yeterli midir? Tabii ki değildir. Gönül ister ki yalnız bunu engeliler için değil yaşlılar için de böyle olsun."

Daha sonra engelli vatandaşların sorunlarını dinleyen Cebiroğlu, program çerçevesinde erişilebilirlik belgesini alanlara belgelerini takdim etti.