Yalova'da 11 ayda 16 yaralı hayvan tedavi edildi

Yalova'da 11 ayda 16 yaralı hayvan tedavi edildi
Yalova'da 11 ayda 16 yaralı hayvan tedavi edildi
YALOVA (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü Yalova Şube Müdürü Nevzat Alğan, 11 ayda yaralı bulunan 16 hayvanın tedavi edildiğini...

YALOVA (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü Yalova Şube Müdürü Nevzat Alğan, 11 ayda yaralı bulunan 16 hayvanın tedavi edildiğini bildirdi.

Alğan, yaptığı yazılı açıklamada, müdürlük ekipleri ve vatandaşlarca bulunan yaralı hayvanların veterinere tedavi ettirildiğini belirtti.

Müdürlük olarak yılın 11 ayında 16 yaban hayvanın yaralı bulunduğu ortamdan alınarak tedavi ettirildiğini aktaran Alğan, şunları kaydetti:

"Tedavi edilen yaban hayvanları arasında şahin, leylek, baykuş, kuğu gibi kuş türleri başı çekti. Ayrıca yılan, tilki gibi yaban hayvanları da tedavi edilen türler arasında yer aldı. En son Şube Müdürlüğümüze yapılan ihbar neticesinde yaralı ince gagalı martı ve yaralı tilki, bulundukları yerden alınarak Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Geçici Bakımevi'ne teslim edildi. Burada tedavileri yaptırıldı. Bu kapsamda Şube Müdürlüğümüz ile vatandaşlarımızın iş birliği içinde gösterilecek küçük bir gayret, birçok yaban hayvanının hayatının kurtarılmasında önemli bir vesile olacaktır."