Yalova'da boşandığı eşi tarafından öldürülen kadın

Yalova'da boşandığı eşi tarafından öldürülen kadın
Yalova'da boşandığı eşi tarafından öldürülen kadın
- Kentte bir caddede boşandığı eşi tarafından öldürülen Seda Camgöz için protesto yürüyüşü düzenledi

YALOVA (AA) - Yalova'da boşandığı eşi tarafından öldürülen Seda Camgöz için protesto yürüyüşü gerçekleştirildi.

Eğitim -Sen Yalova Şubesi, HDP, Gençlik Muhalefeti ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu öncülüğünde gerçekleştirilen yürüyüşe katılanlar Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünden Gazipaşa Caddesi güzergahını takip ederek Suwon Parkı'na kadar yürüdü.

Burada grup adına açıklama yapan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Üyesi Gülsün Yıldırım, olaydan büyük üzüntü duyduklarını söyledi.

Yıldırım, kentte mart ayında Nurgül Er ve çarşamba günü de Seda Camgöz'ün erkek şiddetine kurban gittiğini ifade ederek, şöyle konuştu: 

"Bu iki kardeşimiz de yaşamlarından çıkartmak istedikleri erkekler tarafından hunharca öldürülmüşlerdir. Seda Camgöz kardeşimiz iki defa savcılıktan koruma istemesine rağmen 'darp raporun yok' denilerek bu hakkından mahrum bırakılmış, ölüme terk edilmiş ve bunun sonucunda yaşamından çıkartmak istediği eski eşi tarafından 9 kez bıçaklanarak şehrin ortasında öldürülmüştür. Yaşadığımız bu iki kadın cinayeti erkek şiddetinin hiçbir statü tanımadığı, toplumun her katmanında yaşanabileceğini göstermiştir bize."

Grup, basın açıklamasının ardından dağıldı.