Yalova'da "eko-köy" kriterlerine en uygun köyler belirlendi

Yalova'da "eko-köy" kriterlerine en uygun köyler belirlendi
Yalova'da "eko-köy" kriterlerine en uygun köyler belirlendi
YALOVA (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü Yalova Şube Müdürlüğü tarafından yapılan toplantıda, "eko-köy" kriterlerine en uygun...

YALOVA (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü Yalova Şube Müdürlüğü tarafından yapılan toplantıda, "eko-köy" kriterlerine en uygun köyler Güney ve Fıstıklı olarak belirlendi.

Yalova Şube Müdürü Nevzat Alğan başkanlığında müdürlük binasında yapılan toplantıya, Yalova Orman İşletme Müdürü Mustafa Güner, İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Ulusoy, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Ergün Demirhan, şube müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Alğan, toplantıda yaptığı konuşmada, bir yerin eko-köy olması için doğal çevresine, toplumunun kültürüne, tarihine ve kimliğine baktıklarını söyledi.

Tüm köyleri incelediklerini belirten Alğan, "İncelemelerde, o bölgede yerel mimariyi yansıtan evler, yerel tarım ve hayvancılığın devam ettirilmesi, unutulmaya yüz tutmuş yerel el sanatları gibi konular üzerinde durduk" dedi.

Daha sonra eko-köy kriterlerine en uygun köylerin Güney ve Fıstıklı olduğu açıklandı.