Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
- Yalova Belediyesi'nden sokak hayvanları için çalışma başlattı

YALOVA (AA) - Yalova Belediyesi ekipleri, evsiz kalmış sokak hayvanlarını soğuk kış şartlarından korumak için barınabilecekleri alanlar oluşturuyor.

Yalova Belediyesi'nden yapılan açıklamada kar yağışı ve buzlanma nedeniyle sokak hayvanlarının soğuktan korunması için çalışma başlatıldığı bildirildi.

Gönüllü hayvanseverlerin de destek ve katkılarıyla çalışmalar yapılmaya başladığının belirtildiği açıklamada şunlar yer aldı:

"Sokak köpeklerinin kalabileceği etrafı çevrili, yağış ve rüzgar almayan kapalı mekan ve sokak kedileri için Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü idari binası içinde  ısıtıcılarının bulunduğu sıcak bir alan oluşturuldu. Sokak hayvanlarının yiyecek ihtiyaçlarını karşılamak için şehir merkezinde belli noktalara mama bırakıldı. Ayrıca sokak hayvanları için hazırlanan sular donmaya karşı her saat kontrol ediliyor."

 

- Yalova Belediyesi kar çalışmaları

Yalova Belediyesi, soğuk hava ve kar yağışı dolayısıyla yollarının ulaşıma kapanmaması ve yollarda trafik akışının sıkıntısız bir şekilde sürdürülebilmesi için aralıksız mesai yapmaya başladığını bildirdi.

Yalova Belediyesi'nden yapılan açıklamada kar yağışı dolayısıyla trafik kazalarının önüne geçilmesi için çalışıldığını ifade etti.

Ekiplerin ana caddeler ve kent içi toplu taşıma güzergahlarında çalışmaya devam ettiğinin belirtildiği açıklamada "Şu ana kadar Safran Köyü, Elmalık Köyü, Yenimahalle Köyü, Yalova Terminali, Yalova Mezarlığı, Paşakent Konutları ve çevreleri dahil olmak üzere, kentin köylerinde ve sık kullanılan yol, cadde ve sokaklarında tuzlama ve kar temizleme çalışmaları yapan ekipler çalışmalarına devam ediyor. Ulaşımı ve güzergâhları sürekli kontrol altında tutan ekiplerin çalışmaları, kötü hava şartları sonlanana kadar devam edecek" ifadelerine yer verildi.

 


  ETİKETLER:

  Rüzgar

  ,

  Mekan

  ,

  Hava

  ,

  kış

  ,

  kar

  ,

  kent

  ,

  Karşı

  ,

  Cadde

  ,

  sıcak