Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
- AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun'dan ziyaret

YALOVA (AA) - AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Eğitim Bir-Sen Yalova Şubesi Başkanı Uğur Hakan Tan'ı ziyaret etti.

Coşkun, ziyarette bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde öğretmenlerin büyük rol oynadığını söyledi.

Öğretmenlerin gayelerinin gelecek nesilleri, köklerinden koparmadan manevi değere bağlı, çağın şartlarına göre yetiştirmeleri gerektiğini belirten Coşkun, Eğitim Bir-Sen Yalova Şubesi yeni yönetimine de başarılar diledi.

Tan da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek yeni yönetim olarak öğretmenlerin hakları için çalıştıklarını ifade etti.

 

- Yalova Valisi Cebiroğlu'ndan ziyaret

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, Yalova Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Acar'ı ziyaret etti.

Acar, ziyarette Cebiroğlu'na okulda uygulanan eğitim sistemi ve başarıları hakkında bilgi verdi. Okulda öğrencilere verilen eğitimin kalitesinin çok iyi olduğunu belirten Acar, "Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) -1 sınavında 9 öğrencimiz 120 sorunun tamamını yaparak büyük başarı elde etti. Bu başarılar tabi tesadüf değildir. Bu başarı sistemli ekip çalışmasının sonucudur" diye konuştu.

Cebiroğlu da, TEOG sınavında gösterilen başarıdan dolayı tüm okul yönetimini tebrik etti.

Yalova'da eğitim kalitesinin yüksek olmasının herkesi memnun ettiğini belirten Cebiroğlu, bu başarıların artması için daha çok çalışılması gerektiğini kaydetti.