Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
AK Parti Yalova İl Başkan Öztabak: "2015 yılında yapılacak olan genel seçimlerde en iyi milletvekili adaylarını bulmakla yükümlüyüz"

YALOVA (AA) - AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak: "2015 yılında yapılacak olan genel seçimlerde en iyi milletvekili adaylarını bulmakla yükümlüyüz" dedi.

Öztabak, Yalova Gazeteciler Cemiyeti'nin düzenlediği Kent Buluşmaları programında 2015 yılında yapılacak olan milletvekili seçimlerinde 2-0 yapacaklarını söyledi.

Yalova'da AK Parti 'den 2015 yılı seçimlerinde, aday adayı sayısında 2011 yılı seçimine göre daha az olmasını beklediklerini belirten Öztabak, "2015 yılında yapılacak olan genel seçimlerde en iyi milletvekili adaylarını bulmakla yükümlüyüz. Düşüncelerimizi genel merkeze aktarmakla ilgili problemler yaşanmıştı geçmişte. Biz teşkilat olarak en doğru bilgileri genel merkeze aktaracağız, en doğru adayı genel merkez bize gönderecektir. Bizim asla yanlı davranışımız olmayacak. Milletvekili adayımız, AK Parti'nin vizyonunu ve misyonunu taşıyan biri olacak. Kamuoyunda ise Yalova halkının da doğruluğu, dürüstlüğü ile bildiği ve tanıdığı kişiler olması gerek. Bu iki mesele asla unutulmayacak" diye konuştu.

 

- Münih Yapı Malzemeleri ve İnşaat Fuarı

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, KOSGEB Desteği ile Bau Münih Yapı Malzemeleri ve İnşaat Fuarı'na katılacaklarını bildirdi.

Becan, yaptığı yazılı açıklamada, oda üyelerinin yeni teknolojileri görmesi için 19-22 Ocak tarihleri arasında Almanya 'nın Münih şehrinde düzenlenecek olan fuara katılacaklarını söyledi.

Fuara 20 üyenin katılacağını belirten Becan, "Günümüzde rekabet son derece artmıştır, teknoloji ve üretim olanaklarının her geçen gün gelişmesi işletmelerin pazar payını korumayı güçleştirmektedir. Bu noktada fuarlar hem yeni teknolojinin takibi hem de üyelerimizin kendilerini tanıtabilmeleri için büyük bir fırsattır. Bu anlamda Yalova'nın dışarıya açılması yeni ve kaliteli üretim teknolojilerini, yeni ürünleri görebilmeleri amacıyla bu tarz organizasyonları oda olarak yapamaya devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

 

- Çiftlikköy Sahil Düzenleme Projesi

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Sahil Düzenleme Projesi'nin yakın zamanda startını vereceklerini bildirdi.

Silpagar, yaptığı açıklamada proje kapsamında halk plajından Engin Sitesine kadar var olan sahil şeridinde yürüyüş yolları, bisiklet yolları ve engelsiz yürüyüş yolları yapılacağını söyledi.

Proje yapılırken sahilde bulunan ağaçlara zarar vermeyeceklerini belirten Silpagar, şunları konuştu:

"Sahilde bulunan ağaçların taşınması ve korunması Garden AŞ tarafından yapılacak. Ağaçların taşınması ile ilgili olarak Tarım İl Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü'nden gerekli izinleri aldık. Proje bitiminde sökülen ve korunan ağaçlar Garden AŞ tarafından yeniden sahile dikilecek."