Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
YALOVA (AA)- Yalova Valiliği öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ensar Vakfı'nca kentte yapılacak Sabri Ekşinozlugil İmam Hatip Lisesi...

YALOVA (AA)- Yalova Valiliği öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ensar Vakfı'nca kentte yapılacak Sabri Ekşinozlugil İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu'nun protokolü imzalandı.

Valilikte yapılan imza törenine Valisi Selim Cebiroğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu, Yalova Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, Ensar Vakfı Yalova Şubesi Başkanı Ali Ekber Polat, AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve kurum müdürleri katıldı.

Vali Cebiroğlu, imza töreninde yaptığı konuşmada imam hatip lisesi ve ortaokulu projesinin örnek bir proje olduğunu söyledi.

Projenin 'Eğitime yüzde yüz destek' projesi kapsamında Ensar Vakfı'nın nakdi katkılarıyla yapıldığını belirten Cebiroğlu, "Proje sayesinde öğrencilerimiz akademik ve kültürel eğitim yanında milli ahlaki ve manevi değerlere yönelikte eğitimde alacaklar. Proje içinde 84 derslikli imam hatip lisesi, imam hatip ortaokulu külliyesi eğitim binası, anaokulu, 300 öğrenci kapasiteli erkek ve kız pansiyonu, kapalı spor salonu, uygulama cami, öğretmen lojmanı, idare binası ve sosyal donatılar olacak. Burası Yalova'ya yakışır bir eğitim kurumu olacak" diye konuştu.

Daha sonra Cebiroğlu, Mete ve Polat protokolü imzaladı.

 

- Altınova'ya 200 kişilik yurt projesi

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Altınova'ya 200 kişilik öğrenci yurdu yapılması için çalışma başlatıldığını bildirdi.

Coşkun, partisinin Altınova ilçe başkanlığında yaptığı toplantıda geçtiğimiz aylarda Altınova'da okullarda bir dizi ziyaretler yaptığını hatırlattı.

Bu ziyaretlerde yurt sıkıntısının kendisine iletildiğini belirten Coşkun, "Bölgede ziyaretlerde Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi yanındaki müsait bir alana yurt talebini beraber değerlendirdik. Buraya bir yurt yapma talebini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Ayşenur İslam hanımefendiye ilettik. Konu biraz sallandı fakat talebimizi gündemden düşürmedik ve peşini bırakmadık. Talebimiz Başbakanlığa imzaya gönderildi. 200 kişilik yurdumuzu inşallah o alana yapıyoruz" dedi.

 

- Yalova Belediyesi'nden bariyer çalışması

Yalova Belediyesi tarafından TİGEM bölgesindeki viraja bariyer çalışması yapıldı.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, yaptığı açıklamada Tigem bölgesindeki virajın sürücülere tehlikeli anlar yaşattığını söyledi.

Burada daha önce çok sayıda can kaybı ve yaralanma olduğunu belirten Salman, "Burada yaşanan can kayıpları bizleri çok üzdü. Bu sebeple, Tigem bölgesinde bir çalışma yaptık. Bariyerlerin yapılması kazaları azaltacaktır. İnşallah bir daha burada can kaybı yaşamayız. Önlemleri kayıplar yaşanmadan önce almalıyız" ifadesinde bulundu.