Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
Yeni Yaşam Engelliler Derneği'nin Çiftlikköy Şubesi kuruldu

YALOVA (AA) - Yeni Yaşam Engelliler Derneği, Çiftlikköy'de açtığı şubesinin tanıtımını yaptı.

Yeni Yaşam Engelliler Derneği Çiftlikköy Şubesi tanıtımına Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı Murat Arslanhan, Yeni Yaşam Engelliler Derneği Başkanı Lale Dondurmacı, Yeni Yaşam Engelliler Derneği'nin Çiftlikköy Şube Başkanı Afşin Karyağdı ve STK temsilcileri katıldı.

Silpagar, bir restoranda yapılan tanıtım toplantısında, Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneğinin ilçede şube açmasının çok iyi olduğunu söyledi.

Kendilerinin de ilçeyi engellilere göre dizayn etmeye çalıştıklarını belirten Silpagar, herkesin bir engelli adayı olduğunun ve bu bilincle engelli vatandaşlara yaklaşılması gerektiğini ifade etti.

Arslanhan da  engellilerin hakkını savunan ve onlara destek olan bu tür çalışmaların her yerde yapılması gerektiğini söyledi.

Dondurmacı ise Yalova ve ilçelerinde derneği aktif hale getirmek için çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

- Koru Belediye Spor sporcularına "Futbolun Kuralları" eğitimi verildi

Yalova İl Hakem Kurulu tarafından Birinci Amatör Küme Takımı Koru Belediye Spor sporcularına "Futbolun Kuralları" eğitimi verdi.

Yalova İl Hakem Kurulu İl Eğitimcisi Müfit Silahtaroğlu, İl Özel İdaresi salonunda düzenlenen toplantı da  sporculara futbol kuraları hakkında bilgi verdi.

İl Hakem Kurulu Eğitimcisi Müfit Silahtaroğlu da, ilk defa kendilerine böyle bir talepte bulunulduğunu ifade ederek  bu eğitimlerin Yalova'daki diğer futbol takımlarına da örnek olmasını temenni etti.


  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  Türkiye

  ,

  spor

  ,

  Belediye

  ,

  Yaşam

  ,

  dizayn

  ,

  hakem

  ,

  engelli

  ,

  Koru