Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
-"Anne ölümlerini önleme ve acil obstetrik bakım yönetimi" toplantısı

YALOVA (AA) - Yalova Halk Sağlığı Müdürlüğü'nce "Anne ölümlerini önleme ve acil obstetrik bakım yönetimi" toplantısı yapıldı.

Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürü Altunay Ünal, müdürlükte yapılan programda 2013-2014 yılların da ilde anne ölümünün olmadığını söyledi.

Müdürlük olarak bundan sonraki yıllarda da ölümlerin olmaması için bu tür bilgilendirme toplantıları yaptıklarını belirten Ünal, daha sonra  Türkiye 'de anne ölüm oranı, anne ölümlerinin dağılımı, anne ölümlerinin nedenleri, önlenebilirlik durumu, ölen annelerin en sık risk faktörlerinden olan sezaryen ile 35 yaş üstü gebelikler gibi konularda bilgi verdi.

Yalova Devlet Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı ve AOB eğitimcisi Uzm. Dr. Resul Karakuş da, acil obstetrik bakımında medikal ve cerrahi problemlere yaklaşım hakkında sunum yaptı.

Sağlık Müdürü Dr. Ali Daştan,  Halk Sağlığı Müdürü Dr. İbrahim Dedecan ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Hakan Sezen'inde katıldığı toplantı soru ve cevaptan sonra son buldu.

 

- MHP basın toplantısı düzenledi

MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular, Haziran ayında yapılacak seçimleri almak için yeni ve güçlü bir kadro oluşturduklarını bildirdi.

Topçular, bir restoranda düzenlediği basın toplantısıyla  yeni yönetim kurulunu tanıttı.

Geçtiğimiz hafta MHP Yalova İl Teşkilatı olarak 7. olağan kongrelerini yaptıklarını ve 5. kez il başkanı olarak seçildiğini hatırlatan Topçular, "Biz her zaman Yalova için en güzelinin yapılması için çalışıyoruz.  Yalova'da güzel çalışmaların yapılması için buradan MHP'nin milletvekili çıkarması lazım. Bizde yeni ve güçlü bir kadro oluşturduk. İnşallah Haziran ayında yapılacak olan seçimlerde partimizi birici parti yaparız" diye konuştu.