Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
4 Şubat Dünya Kanser Günü

YALOVA (AA) - Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman "Dünyada ve ülkemizde en önemli sağlık sorunlarından birisi olan kanser küresel bir sorun haline gelmiştir" dedi.

Salman, 4 Şubat Dünya Kanser Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada kanserle mücadelenin uzun soluklu bir maraton olduğunu söyledi.

Bu hastalığa yakalanan vatandaşların umutsuzluğa kapılıp, mücadeleyi asla bırakmamaları gerektiğini belirten Salman, "Artık yapılan tarama programları sayesinde erken teşhis ile kanser önlenebilir bir hastalık haline gelmiştir. Özellikle ortaya çıkışının önlenebildiği, taramalarla ölümün yok edilebildiği ve erken tedavinin yaşam kalitesine çok şey katabildiği kanser türlerini göz önüne aldığımızda korunmanın önemi daha da artmaktadır. Kanser için farkındalığın yaratılması için yapılan çalışmalar, tedaviye erişimde ve erken tanıda büyük rol oynuyor" diye konuştu.

Salman, kanser hastaların da acil şifalar diledi.

 

- Yeni Yaşam Engelliler Derneği Başkanı Dondurmacıoğulları'ndan ziyaret

Yeni Yaşam Engelliler Derneği Başkanı Lale Dondurmacıoğulları,  CHP Çiftlikköy CHP İlçe Kadın Kolları'nı ziyaret eti.

Dondurmacıoğulları, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada dernek için bütün siyasi partileri ziyaret etmeye başladıklarını söyledi.

Engeli vatandaşlar için yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdiklerini belirten Dondurmacıoğulları, amaçlarının engelli vatandaşlar için daha iyi imkanlar sağlanması olduğunu dile getirdi.