Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü

YALOVA (AA) - Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, sigara dumanına bağlı hastalıklar nedeniyle her yıl milyonlarca insanın hayatını kaybettiğini bildirdi.

Salman, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada aktif ve pasif sigara içiciliğinin ölümlere, hastalıklara, sakatlıklara ve psikolojik sorunlara neden olduğunu söyledi.

Sigara içen kişinin kendisine ve çevresine zarar vermekle kalmayıp, toplum sağlığını da tehdit ettiğini belirten Salman, "Sigara dumanına bağlı hastalıklar nedeniyle her yıl milyonlarca insan hayatını kaybediyor. Sigarayı bırakmada karar vermek için en gerekli etken kişinin motivasyonudur. Sigarayı bırakmaya karar veren kişi moralini yüksek tutmalı ve bunu bir refleks olarak yaşamının odağına yerleştirmelidir" diye konuştu.

 

- Çiftlikköy Belediyesi'ne altı hibe araç

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, göreve geldiklerinden bu yana belediyeye 6 tane hibe araç kazandırdıklarını bildirdi.

Silpagar, yaptığı açıklamada 10 aydır görevde olduklarını ve ilçeye en iyi hizmeti vermeye çalıştıklarını söyledi.

Şuanda kadar ambulans, traktör, minibüs ve cenaze gibi altı tane hibe araç aldıklarını belirten Silpagar, bu araçları Çiftlikköy halkına hizmet etmek için kullandıklarını kaydetti.

 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Belediye

  ,

  Sigara

  ,

  toplum

  ,

  hizmet