Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
- Çiftlikköy Belediyesinden gıda denetimi

YALOVA (AA) - Çiftlikköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçede gıda ürünü satan yerlerinde gıda denetimi yapıldı.

Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, gazetecilere yaptığı açıklamada, gıda ve gıda ürünleri satılan market, alışveriş merkezi ve bakkal dükkanlarında kontrollerde bulunduklarını bildirdi.

Çiftlikköy halkının sağlığını olumsuz etkileyecek satışlara izin vermeyeceklerini belirten Silpagar, "Zabıta ekiplerimiz tarafından gıda satan ve üreten işletmeler bu açıdan sık sık denetimler yapılarak kontrol ediliyor. Halkımızın da bu konuda duyarlı olması gerekir. Gıda ürünlerini satın alırken vatandaşlarımız son kullanma tarihine mutlaka baksınlar" dedi.

Denetimler sonucu raf ömrü dolan çok sayıda ürün tespit edildiğini aktaran Sipagar, bunlara el konulduğunu ve Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 12'nci maddesinin 8'inci fıkrasına göre gerekli müeyyidelerin uygulandığını kaydetti.

 

- Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Eruslu'dan ziyaret

 

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil'i ziyaret etti.

Eruslu, ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, Kotil ile görüş alışverişinde bulunduklarını bildirdi.

Türk Hava Yolları'nın dünyanın sayılı havayolu şirketlerinden biri haline geldiğini belirten Eruslu, Kotil'e Yalova Üniversitesinin vizyon projeleri ve gelişim süreci ilgili bilgi verdiğini ifade etti.


  ETİKETLER:

  THY

  ,

  Belediye

  ,

  Alışveriş

  ,

  Hava

  ,

  gıda

  ,