Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
Mikro kredi ve mumdan çiçek yapımı projesi toplantısı

YALOVA (AA) - Yalova Girişimci Kadınlar Derneği ile TOBB Yalova Girişimci Kadınlar Kurulu tarafından mikro kredi ve mumdan çiçek yapımı projesi toplantısı yapıldı.

Yalova Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Rezzan Dikici, bir kafede düzenlenen toplantıda ev kadınlarını iş yaşamına kazandırmak için çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

Bu projelerden bir tanesinin de mumdan çiçek yapımı olduğunu belirten Dikici, "Biz ev kadınlarımıza mikro krediler aracılığıyla destek vererek ev ekonomilerine katkı sağlamalarına yardım etmeye çalışıyoruz. En önemsediğimiz projelerden bir tanesi de mumdan çiçek yapı projesidir. Bu projenin daha da yaygınlaşması için elimizden gelenin en iyisini yapacağız" diye konuştu.

TOBB Yalova Girişimci Kadınlar Kurulu Başkanı Zuhal Karakoyun da Yalova'da çok sayıda ev kadınına hibe verildiğini söyledi.

Ev kadınlarının kendi ayakları üzerinde durması ve ev ekonomisine katkı sağlaması bakımından bu çalışmaların önemli olduğunu belirten Karakoyun, tüm ev kadınlarının kendilerine başvuru yapabileceklerini ifade etti.

 

- 6. Türk ihraç Ürünleri Fuarı

Yalova Saksılı Süs Bitkileri Üreticileri Derneği (SASBÜD) Başkanı Abdullah Okul , Türkmenistan'da düzenlenen 6. Türk ihraç Ürünleri Fuarı'na katıldıklarını bildirdi.

Okur, yaptığı yazılı açıklamada 6. Türk ihraç Ürünleri Fuarı'na derneğe üye 13 firma ile katıldıklarını belirtti.

Fuarda Yalova'nın marka değerlerinden birisi olan süs bitkileri sektörünü tanıtma imkanını yakaladıklarını belirten Okur, bu tür fuarların hem Yalova'nın tanıtımı hem de üyelerin bilinçlenmesi acısından çok iyi olduğunu ifade etti.


  ETİKETLER:

  Türkmenistan

  ,

  tobb

  ,

  Çiçek

  ,

  Kredi

  ,

  Okul

  ,

  ,

  firma