Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
- Çiftlikköy Belediyesi sokak hayvanları için yem bıraktı

YALOVA (AA) - Çiftlikköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından soğuk kış günlerinde aç kalan serçe, kedi, köpek gibi sokak hayvanları için doğaya yem bıraktı.

Belediye Başkanı Murat Silpagar, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçenin çeşitli yerlerindeki park, bahçe ve doğal yaşam alanlarına sokak ve doğadaki hayvanlar için yem bıraktıklarını bildirdi.

Hayvansever vatandaşların da hassasiyet göstermelerini isteyen Silpagar, şunları kaydetti:

"Hayvanların yemesi için poşetlerin üzerinde, eski kapların içinde çöp kutularının kenarlarına ve hayvanların yiyecek arayacağı yerlere mama konulabilir. Çünkü sokak hayvanları soğuk ve karlı havalarda yiyecek bulmakta problem yaşar. Özellikle kuşlar için çöp kenarlarına kapların içine su konulmalıdır. Köpekler soğukta 17 saat, kediler ise 6 saat aç kalırlarsa donarak ölme tehlikesi yaşar. Bu soğuk günlerde evimizde artan, hatta sofra sonrasında masa üstündeki ekmek kırıntılarını çöpe atmayalım hayvanlara verelim."

 

- AK Parti Yalova İstişare Toplantısı

 

AK Parti Yalova İl Teşkilatı tarafından İstişare Toplantısı düzenledi.

Partinin İl Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Bayram Koçgündüz, Armutlu ilçesindeki toplantıda, ilçelerin sorun ve taleplerini öğrenmek için bu toplantının yapıldığını söyledi.

Bu tür toplantıları belirli aralıklarla yaparak belediye başkanlarıyla bir araya geldiklerini belirten Koçgündüz, amaçlarının ilçelerin sorunlarını çözmek olduğunu ifade etti.

Toplantıya, AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve partililer katıldı.