Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
- Ne Durumdayız, Ne Olacağız Konferansı

YALOVA (AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yalova Şubesi tarafından "Ne Durumdayız, Ne Olacağız" konulu konferans  düzenlendi.

MÜSİAD Yalova Şube Başkanı Abdullah Yanık, Yalova Halk Eğitimi Merkezi'ndeki konferansta, başarılı çalışmalar yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Üyelerini, 2014 ve 2015 yılı ekonomik gelişmeleri hakkında bilgilendirmek için bu etkinliği organize ettiklerini anlatan Yanık, "Günümüz dünyasında ekonomi oldukça dinamik bir yapıda seyretmektedir. İş dünyası olarak dünyada ve ülkemizdeki gelişmeleri ve sürecin ekonomiye yansımalarını yakından takip ediyoruz. Bu minvalde 2014 yılı ekonomik verilerini gözden geçirip akabinde gelişmeler ve beklentiler eşliğinde 2015 yılına projeksiyon tutmak istedik" dedi.

Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdür Vekili Mehmet Ali Verçin ise 2014 yılı ekonomik verileri hakkında bilgi verdi.

Bu yıl alınması gereken önlemleri de anlatan Verçin, daha sonra soruları yanıtladı.

 

- Belediye çalışanlarından Salman'a ziyaret

 

Yalova Belediyesi personeli, Belediye Başkanı Vefa Salman'a, ikramiye ve maaşlarının zamanında ödenmesinden dolayı ziyarette bulundu.

Salman, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, personele çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Yalova Belediyesi için "Maaş bile ödeyemez" denildiğini hatırlatan Salman, "Şu anda ikramiyelerden dahi personelimizin alacağı kalmamıştır. Yalova'nın katma değerini hep beraber artıracağız. Sizleri mağdur etmemek için elimizden gelen çabayı göstermeye devam edeceğiz. Allah sizlerden razı olsun" diye konuştu.