Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
26. Vergi Haftası

YALOVA (AA) - AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Vergi Haftası'nın, vergi bilincinin oluşturulması ve vatandaşlarda vergi verme alışkanlığı oluşturmak için kutlandığını bildirdi.

Öztabak, Vergi Haftası nedeniyle yayımladığı mesajı  Türkiye 'nin son yıllarda, diğer devletlere kıyasla çok daha hızlı bir gelişim süreci geçirdiğini söyledi.

Kamu hizmetlerinin daha kaliteli, daha hızlı ve daha etkin bir şekilde yürütülmesi için vergilerin verilmesi gerektiğini belirten Öztabak, şunları ifade eti:

 "Vergi toplumun tüm kesimlerini doğrudan yada dolaylı olarak etkileyen ve yakından ilgilendiren önemli bir araçtır. Bu nedenle Gelir İdaresinin vergi tahsil etmede etkin adaletli ve ekonomik bir vergilemeyi benimsemesi icap ettiği bir gerçektir. Geçtiğimiz dönemde AK Parti hükumetleri, vergi konusunda adaleti tesis edebilmek amacıyla çeşitli düzenlemelere imza attı. Vergiyi tabana yaymayı, vergi kaçaklarını ve kayıt dışını önlemek amacıyla yapılan bu düzenlemeler sonucunda oldukça başarılı sonuçlar alındı. Vergi Haftası kutlamalarının, amacına uygun olarak, vergi bilincinin daha da artmasını ve toplumun her kesimine yayılmasını sağlayacağına inanıyorum."

 

- Gençler iş dünyasına hazırlanıyor projesi

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurulu ile Yalova Belediyesi, Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü ve Genç Başarı Eğitim Vakfı işbirliğiyle öğrenciler yönelik Gençler iş dünyasına hazırlanıyor projesi düzenliyor.

Gençler iş dünyasına hazırlanıyor projesi kapsamında Yalova Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde öğrencilere 3X programı verilmeye başlandı.

Öğrenciler, 3X programıyla  finansal yönetim araçları ve risk alma becerisi gibi konularda bilgi edinmesi amaçlanıyor.