Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
- Nevnuz Kutlaması

YALOVA (AA) -  MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular, "Nevruz, Türk ülkelerinde çeşitli isimlerle anılan ve bizim yılbaşı olarak kabul ettiğimiz bir gündür" dedi.

Topçular, Nevruz Kutlaması dolayısıyla yaptığı açıklamada, Nevruz'un baharın simgesi olduğunu söyledi. Nevruz'un Türk milleti için bir bereket, birlik ve refah bayramı olduğunu ifade eden Topçular, şunları kaydetti:

"Nevruz, Türk ülkelerinde çeşitli isimlerle anılan ve bizim yılbaşı olarak kabul ettiğimiz bir gündür. Tüm dünyanın baharla birlikte yeniden dirildiği kutlu bir gün olan Nevruz, ilk olarak bugünkü Doğu Türkistan bölgesinde ortaya çıkmıştır. Baharın gelişi ve dünyanın yeni bir örtüye bürünmesi Türk milleti tarafından çok önemli olarak kabul edilir. Bu nedenle bu günlerde bağımsız Türk devletlerinde bir kısım suçluların, suçları devlet tarafından, Nevruz'a binaen af edilirdi. Türk milleti için baharın simgesi olan Nevruz bayramını kutluyorum."

- " Aile içi şiddetin önlenmesi" semineri

Yalova İl Jandarma Komutanlığı tarafından köylülere "Aile içi şiddetin önlenmesi" semineri düzenlendi.

Sosyal Hizmet uzmanı Selva Şengül, Akköy köyünde bir kahvehanede düzenlenen seminerde aile içi iletişim ve ailede şiddetin önlenmesi konularında bilgi verdi.

Katılımcılara aile içi ilişkilerin sağlıklı devamı yönünde bilgilendirme yapan Şengül, daha sonra sorulan soruları yanıtladı.