Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
- Bir Damla Hayat Paneli

YALOVA (AA) - Subaşı Belediyesi tarafından kültür ve sanat etkinlik programı kapsamında "Bir Damla Hayat " başlıklı panel yapıldı.

Proje Koordinatörü Dilek Solay, Subaşı İlkokulu ve Ortaokulunda düzenlenen panelde, dünya kamuoyunun gündeminde ilk sıralarda küresel kuraklığın olduğunu söyledi.

Öğrencilerde su tasarrufu bilincini geliştirmek için öğrencilere eğitimler verildiğini belirten Solay, "Dünyada içilebilir su oranı sadece yüzde 3'tür. Yaklaşık dünyada 1,1 milyar insan temiz içme ve kullanım suyundan yoksun bulunmaktadır. Bunun içinde elimizde bulunan temiz içme su kaynaklarını iyi kullanmalıyız" diye konuştu.

Solay, daha sonra öğrencilere su tasarrufu için yapmaları gerekenleri anlattı.

Subaşı Belediye Başkanı Volkan Yılmaz da panel için Solay'a teşekkür etti.

 

- Geleceğine Yön Verirken Girişimciliği Öğren Konferansı

 

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Kadın Girişimciler Kurulu Eğitim Grubu tarafından öğrencilere yönelik "Geleceğine Yön Verirken Girişimciliği Öğren" başlıklı konferans yapıldı.

YTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zuhal Karakoyun, Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, öğrencileri girişimcilik konusunda bilgilendirmek için bu toplantıları yaptıklarını söyledi.

Eğitim Grubu Başkanı Emine Yüksekol da ülkede zenginliğin girişimcilikten geçtiğini söyledi.

Ülkede girişimci sayısının fazla olması sayesinde gençlerin iş bulmasının kolaylaşacağını belirten Yüksekol, "Bu ülkenin kendi markalarına ihtiyacı var. Onun için çocuklarımızı erken yaşta girişimciliğe yönlendirmeliyiz. Buradaki eğitimlerinde çocuklarımıza çok faydalı olacağına inanıyorum" diye konuştu.