Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
Yalova'da akülü araç şarj istasyonları kuruluyor

YALOVA (AA) - Yalova Belediyesi tarafından  engelli vatandaşların kullandıkları akülü araçların şarj edebilmeleri için akülü araç şarj istasyonları kuruluyor.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, yaptığı açıklamada Yalova'da engelli vatandaşların rahat etmesi için çalıştıklarını söyledi.

Akülü araç şarj istasyonları ile engelli vatandaşların sahil bandında hiçbir engel yaşamadan istedikleri yere gitme imkanı bulabileceklerini belirten Salman, "Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan şarj istasyonu hizmet verirken, İDO İskelesi'nde ve Gazipaşa Caddesi'nde de önümüzdeki haftadan itibaren engellilerin kullanacağı şarj istasyonları hizmete açılacak. Bir akülü aracın yazın güneşten, kışın ise yağmurdan korunabileceği istasyonlarda 45 dakikalık şarj süresi ile Yalova'da istenilen bir noktaya gitmek mümkün olacak" diye konuştu.

 

- Yalova'ya 7 ambulans tahsisi yapıldı

Yalova İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Daştan, Yalova ili Ambulans Servis Başhekimliği'ne 7 tane araç tahsisi yapıldığını bildirdi.

Daştan, yaptığı yazılı açıklamada Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde toplam 798 kara ambulansının dağıtımının yapıldığını ifade etti.

Yalova'ya da acil sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere toplam 7 adet ambulans tahsisi yapıldığını belirten Dastan, "Yalova İl Ambulans Servisi Başhekimliği toplam 9 acil sağlık hizmetleri istasyonu, bir komuta kontrol merkezi ve son hali ile toplam 16 ambulansı ile 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Yeni tahsis edilen ambulanslarımız, ambulans kontağına uyumlaştırılmış kamera sistemiyle donatılmıştır. Ambulans çalıştırıldığı anda devreye giren bu sistem sayesinde kameralar görüntüleri kayıt etmeye başlamaktadır" ifadelerini kullandı.