Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
- Uluslararası Aile Günü

YALOVA (AA) -  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hilmi Uzun, anayasanın 41'inci maddesinin, aileyi Türk toplumun temeli saydığını ifade etti.

Uzun, yaptığı yazılı açıklamada, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunun, 20 Eylül 1993 tarihli kararıyla 15 Mayıs'ın Uluslararası Aile Günü ilan edildiğini hatırlattı.

Bu tarihte, 1994'ten itibaren etkinlikler düzenlenmeye başlandığını aktaran Uzun, şunları kaydetti:

"Toplumu oluşturan bireylerin bir arada yaşadığı aile, bütün milletlerde olduğu gibi Türkiye 'de de çok önemli bir yer tutmaktadır. Aile, toplumun temel taşıdır. 15 Mayıs'ın Uluslararası Aile Günü ilan edilmesinin temelinde, toplumun tüm kesimlerinin aile konusundaki farkındalığının artırılması, aileleri destekleyici faaliyetlerinin teşvik edilmesi, ailelerin toplumsal sorumluluklarını yerine getirebilmesine yardım edilmesi ile ailelere yönelik mümkün olan tüm korumaların ve yardımların sağlanmasını yatmaktadır."

 

- YTSO'ya iki ayda 93 firma kayıt yaptırdı

 

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (YTSO) Tahsin Becan, mart ve nisan aylarında odaya 93 firmanın kaydını yaptırdığını bildirdi.

Becan, odada yapılan törende, her türlü sorun karşısında firmaların yanında olduklarını söyledi.

Üyelerin gelişimi için her ay düzenli eğitimler verdiklerini belirten Becan, "Mart ve nisan aylarında 93 firmanın kaydını gerçekleştirdik. Yeni üyelerimiz olarak sizlerin de bu eğitimleri takip ederek kişisel gelişimlerinizin yanı sıra çalışanlarınızın da gelişimine katkı sağlamasını önemsiyoruz" diye konuştu.

Daha sonra odaya katılan üyelere katılım sertifikaları verildi.