Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
- Belediyenin altyapı çalışmaları

YALOVA (AA) - Yalova Belediyesi Fen İşleri ve Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlükleri tarafından kent genelinde altyapı yenileme çalışmaları yapılıyor.

Belediye Başkanı Vefa Salman, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentin çeşitli noktalarında altyapı yenileme çalışmalarını sürdürdüklerini bildirdi.

Hürriyet Sokağı'ndan başlayan ve Barış Sokağı'ndan devam edecek çalışmalar kapsamında eskiyen boruların yenileneceğini belirten Salman, "Onarılması gereken noktalarda müdürlüğümüzün ekiplerince onarım yapılacak. Şehir merkezi olması dolayısıyla yoğun olarak doğalgaz, telefon ve internet altyapısının yer aldığı Hürriyet ve Barış sokaklarında işlemler dikkatle sürdürülüyor. Altyapı yenileme faaliyetinin sona ermesinin ardından müdürlük ekiplerimiz tarafından parke taşı yenilemesi yapılacak" ifadesini kullandı.

 

- Bisiklet yolları yenileniyor

 

Yalova Belediyesi, aldığı çizgi boyama aracıyla bisiklet yolları ve yaya geçitlerini ihale yapmadan boyuyor.

Belediye Başkanı Vefa Salman, gazetecilere yaptığı açıklamada, artık bisiklet yolları ve yaya geçitlerini ihale yapmadan kendi imkanlarıyla boyadıklarını bildirdi.

Bu tür çalışmaların eskiden ihale yoluyla yapıldığını, bunun da hem zaman hem de para kaybına yol açtığını belirten Salman, "Geçtiğimiz günlerde çizgi boyama aracı aldık. Artık cadde ve sokaklardaki boyamalar kendi ekibimiz tarafından yapılıyor. Amacımız Yalova'ya en iyi hizmetleri sunmaktır" ifadesini kullandı.