Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
Genel seçime doğru

YALOVA (AA) - AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, partisinin milletvekili adayı Fikri Demirel'le Yalova Melekler Rehabilitasyon Merkezi tarafından düzenlenen pikniğe katıldı.

Öztabak ve Demirel, Yalova Melekler Rehabilitasyon Merkezi tarafından engelli çocuklar ile aileleri için düzenlenen pikniğe katılarak burada engeli ailelerle ilgilendi.

Öztabak ziyaretten sonra yaptığı açıklamada 2002 yılında sosyal yardım ve hizmetler için toplam 1 milyar 376 milyon liralık kaynak ayrılırken, bugün bu rakam 22 milyar 645 milyon liraya yükseldiğini söyledi.

AK Parti döneminde engellilere yönelik en kapsamlı çalışmanın yürütüldüğünü belirten Öztabak, "İlimizde evlerinde bakılan 426 bin engellimiz var. Sosyal destek alan ayrıca 540 bin engellimiz var. Özel bakım merkezlerinde devlet himayesinde bakılan yaklaşık 10 bin engellimiz var. Bu da siyasi istikrar sayesinde yapıldı" diye konuştu.

Demirel de engellilerin eğitimden sağlığa, ve mesleki rehabilitasyondan kültür, sanat ve spora kadar her alanda sorunlarının çözülmesinde büyük mesafe kat edildiğini ifade etti.

 

MHP Yalova Milletvekili adayı Üstel'den seçim çalışması

MHP  Yalova Milletvekili adayı Ünlem Üstel, Elmalık ,Kirazlı ve Kazimiye köylerinde seçim çalışması yaptı.

Köyleri ziyaret eden Üstel, burada genel seçimlerde partisi için oy istedi.

Ziyaret sonrası açıklama yapan Üstel, köylerin daha güzel olması için daha çok hizmet alması gerektiğini söyledi.

Yalova'nın her tarafını gezerek vatandaşların sorunlarını dinlediğini belirten Üstel, 7 Haziran'da vatandaşların sandıkta oylarını MHP'ye vereceklerine inandığını ifade etti.