Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
19 Mayıs 1919 Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

YALOVA (AA) - AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün, istiklal mücadelemizin meşalesini tutuşturmak için Samsun'a ayak bastığı 19 Mayıs günü, milli hafızamız için çok önemli bir gündür" dedi.

Coşkun, yaptığı yazılı açıklamada istiklal mücadelesinin sembol günü olan bu günün, gençlik ve spor bayramı olarak ilan edilmesi de son derece anlamlı olduğunu ifade etti.

Dinine, gelenek ve göreneklerine bağlı, milli ve manevi değerlerine sahip çıkacak gençliğin yetişmesinin çok önemli olduğunu belirten Coşkun şunları kaydetti:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, istiklal mücadelemizin meşalesini tutuşturmak için Samsun'a ayak bastığı 19 Mayıs günü, milli hafızamız için çok önemli bir gündür. Ben başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum."

 

- Salman'dan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Salman, yaptığı yazılı açıklamada Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün geleceğin teminatı olan gençlere emanet ettiği bu günün istiklal mücadelesinin başlangıcı olduğunu ifade etti.

Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı 19 Mayıs 1919'un ülke için önemli bir dönüm noktası olduğunu belirten Salman, "19 Mayıs, Atatürk'ün Türk gençlerine verdiği en büyük ve en anlamlı armağandır. Türk gençliğine düşen görev de, bu armağanın değerini her daim anlamak ve anlatmaktır. Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkarak, milli değerlerimizi ortadan kaldırmak isteyenlere karşı mücadele ederek, ülkemizi eşitlik, adalet, insan hakları, demokrasi ve hukuk devleti temelinde daha refah bir Türkiye için gayret göstermektir. Ülkemizi yarınlara en iyi şekilde taşıyacak olan gençlere inancım ve güvenim sonsuzdur" ifadelerini kullandı.