Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
"Çocuk ve Polis" konulu resim ve kompozisyon yarışması

YALOVA (AA) - Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü tarafından öğrenciler arasında " Çocuk ve Polis" konulu resim ve kompozisyon yarışması düzenlendi.

TDP şube müdürlüğünce Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı kapsamında 700. Yıl Osmangazi Ortaokulu ve Müfettiş Hamdi Girgin İlkokulu'nda Çocuk ve Polis konulu yarışma düzenledi.

Cebiroğlu, ödül töreninde çocukların çok başarılı çalışmalar yaptıklarını söyledi. İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Süvari'yi düzenlediği yarışmadan dolayı tebrik eden Cebiroğlu, bu tür yarışmaların öğrencilerin yaratıcılığını geliştirdiğini ifade etti.

Cebiroğlu ve Süvari düzenlenen yarışmada dereceye girenlere ödüllerini verdi.

 

- Çocuğu olan ailelere doğum yardımı

Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Vekili Arif Laçin, çocuğu olan ailelere doğum yardımı uygulamasının başladığını bildirdi.

Laçin, yaptığı yazılı açıklamada 27.03.2015 tarihli ve 6637 sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik yapılmasına dair kanun ile 633 sayılı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ek 4'üncü madde olarak "Doğum Yardımı" eklendiğini ifade etti.

Çocuğu olan ailelere doğum yardımı uygulaması başvurularının başladığını belirten Laçin, "Bu kapsamda Türk vatandaşlarına canlı doğan birinci çocuğu için 300 lira, ikinci çocuğu için 400 lira, üçüncü ve sonraki çocukları içinse 600 lira doğum yardımı yapılacaktır. Başvurular Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri, Sosyal Hizmet Merkezleri ve yurt dışında Konsolosluklar aracılığıyla yapılacaktır. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kişilerin başvuruları ise ilgili kurumlarına yapılacaktır" ifadelerini kullandı.