Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
Türk Kızılayı'nın 147. kuruluş yıl dönümü

YALOVA (AA) - Türkiye Kızılay Derneği Yalova Şubesi Başkanı Osman Aykut Temuçin,  Türk Kızılayı'nın kuruluşunun 147. yıldönümü nedeniyle Haziran ayını sosyal yardımlara ayırdıklarını bildirdi.

Temuçin, Türk Kızılayı'nın 147 yıldır insanlara ulaşarak yardım ettiğini söyledi.

Türk Kızılayı'nın Yalova'da 1912 yılında şubesinin kurulduğunu belirten Temuçin, "Haziran ayını kuruluş yıldönümümüz vesilesiyle sosyal yardımlarımıza ayırdık. Kanser hastaları, diyaliz hastaları ve ihtiyaç sahibi öğrenci kardeşlerimize sosyal yardım dağıtımı yaptık. İhtiyaç sahibi çocuklarımıza kıyafet yardımı yaptık, ilimizde yaşayan mülteci kardeşlerimiz ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sıcak yemek dağıtımı yaptık ve yapmaya da devam etmekteyiz.  Ramazan ayı boyunca ise ihtiyaç sahiplerine 'Ramazan Gıda Kolisi' dağıtımı yapacağız. Artık geleneksel hale gelen zekat dağıtımımız bu yıl da devam etmektedir. Ramazan ayı boyunca KİPA mağazasında açacağımız standımıza mağazada satın alınarak bağışlanan gıda kolilerini yardıma muhtaç vatandaşlara dağıtılacak" diye konuştu.

 

- Yol yapım çalışması

Çiftlikköy Belediyesi tarafından yol yapım çalışması yapıldı.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Gacık köyü sınırı ile Sultaniye Mahallesi merkezi arasındaki 3 bin metreyi asfaltlamaya başladıklarını söyledi.

Asfaltlama sayesinde bu yolda araç trafiğinin daha sağlıklı ve güvenli bir biçimde sağlanacağını belirten Silpagar, çalışmaların en kısa sürece tamamlanacağını söyledi.