Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
- Haytap, hayvanlar için sokaklara su kapı konmasını istedi

YALOVA (AA) - Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Yalova Temsilciliği, Yalova Belediyesi'nin hayvanlar için sokaklara su kapı koymasını istedi.

HAYTAP Yalova Temsilcisi Uğur Can Kalkan, yaptığı açıklamada sıcak yaz günleri dolayısıyla sokak hayvanlarının da insanlar gibi susuzluk problemi yaşadığını söyledi.

Veteriner olan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'ın sokak hayvanları için duyarlı olmasını isteyen Kalkan, "Yalova'da sahipsiz hayvanların su içeceği su kapları maalesef yok. Yalova Belediyesi'ne verdiğimiz dilekçelere rağmen bir türlü su kapları yerleştirilmiyor. Yasal hüküm olmasının yanında, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed de hayvanlara su vermenin sevap olduğunu söylemiştir. Biz Yalova Belediyesi'nin sosyal belediyecilik anlayışına uygun bir şekilde davranmasını bekliyoruz" diye konuştu.

 

- Yalova İl Kültür Turizm Müdürü Karatekin'den ziyaret

Yalova İl Kültür Turizm Müdürü Ziya Karatekin, Termal Belediye Başkanı İsmail Atik'i ziyaret etti.

Karatekin, ziyarette 9. Delmece Yayla Şenlikleri'ni başarılı bir şekilde yaptıklarını söyledi.

Yalova'nın tanıtımı için bu tür etkinliklerinin çok önemli olduğunu belirten Karatekin, Atik'e şenliklere verdiğini destekten dolayı teşekkür etti.

Atik de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek her zaman bu tür organizasyonlara destek vermeye çalıştıklarını ifade etti.

Daha sonra Karatekin, Atik'e plaket takdim etti.