Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
- Yalova'da engeli yollarına engelli işareti konuyor

YALOVA (AA) - Yalova Belediyesi tarafından engelli vatandaşlar için ayrılan mavi renkli bölüme engelli logo işaretleri konmaya başlandı.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, yaptığı açıklamada kentte engelli vatandaşların sorunlarını gidermek için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Tekerlekli sandalye ile yaşamlarını sürdüren engelli vatandaşların ulaşımlarını güvenli hale getirerek, yaşamlarını kolaylaştırmanın öncelikleri olduğunu belirten Salman, "Engelli vatandaşlarımız için ayrılan mavi boyalı bölüme aracını park eden vatandaşlarımızın, tekerlekli sandalye kullanan dostlarımızı da engellediklerini unutmayarak, bu konuda daha duyarlı davranmalarını temenni ediyorum. Toplumsal sorumluluk sahibi tüm duyarlı vatandaşlarımızın da bu uygulamaya sahip çıkacağı inancındayım. Yalovamızı engelli vatandaşlarımız için engelsiz hale getirmek  için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" diye konuştu.

 

- Yol yapım çalışması

Termal Belediyesi tarafından yol yapım çalışması yapılıyor.

Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, yaptığı açıklamada Üvezpınar Mahallesi Cami Sokak'ta yol düzenlemesi çalışması yaptıklarını söyledi.

Çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını belirten Atik, vatandaşlara gösterdikleri anlayıştan dolayı teşekkür etti.

 


  ETİKETLER:

  Mavi

  ,

  Belediye

  ,

  Cami

  ,

  engelli

  ,

  termal