Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
- Yalova'da sahipsiz atlar toplanıyor

YALOVA (AA) - Yalova Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü tarafından başıboş atlar toplanmaya başlandı.

Belediye Başkanı Vefa Salman, belediye ekiplerinin sokak hayvanlarına yönelik yaptığı çalışmalar kapsamında başıboş atları topladığını söyledi.

Başıboş atların trafiği de tehlikeye soktuğunu belirten Salman, "Bağlarbaşı Mahallesi'nde yoğun olarak atların bulunmasından dolayı zabıta ekipleri de anons yaparak vatandaşları hayvanlarına sahip çıkması konusunda uyarıyor. Hem hayvanların hem de insanların can güvenliğini korumaya çalışıyoruz.  Ayrıca veterinerlik ekiplerimiz hayvanlar tarafından özel mülklerde zararın oluşmamasını engellemek için rutin çalışmalar yapmaya devam edecek" diye konuştu.

- Yalova'da dilenci operasyonu

Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kipleri tarafından kentteki dilencilere yönelik operasyon düzenlendi.

Ekipler, yaklaşan Ramazan ayı öncesinde kentteki  cami avlularında ve halkın yoğun olarak kullandığı mekanlarda dilenenleri toplayarak işlem yapılmak üzere zabıta merkezine götürdü.

Yalova Belediyesi Başkanı Vefa Salman, yaptığı açıklamada cami çevrelerini, ana caddeleri ve sahil bölgesini mesken tutan dilencilere yönelik sürekli çalışma yaptıklarını söyledi.

Denetimlerin sık sık yapıldığını belirten Salman, özellikle Ramazan ayında bu tarz kişilerin halkın duygularını suiistimal etmelerine müsaade edilmeyeceğini ifade etti.


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Belediye

  ,

  Cami

  ,

  Hayvanlar

  ,

  operasyon