Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
- Kaytazdere Kent Konseyi kuruldu

YALOVA (AA) - Kaytazdere Belediyesinin öncülüğü ve 17 sivil toplum kuruluşunun desteğiyle Kaytazdere Kent Konseyi kuruldu.

Kaytazdere Belediyesi Hizmet binasında yapılan toplantıda konsey başkanlığına Ayşegül Tecimer seçildi.

Belediye Başkanı Ali Kangal, burada yaptığı konuşmada demokrasilerde birlikte yönetmenin en güzel örneklerinden birinin de kent konseyi olduğunu söyledi. Kent Konseyi'nin kurulmasının belde için önemli olduğunu belirten Kangal, şunları kaydetti: 

"Kent konseyini, kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma ilkelerini hayata geçirme amacıyla kurmak istiyoruz. Yasa gereği biliyorsunuz, konseyin çalışmaları için ilk çağrıyı belediyelerin yapması gerekir. Biz de buraya belediye olarak beldemizde bulunan tüm kurumları davet ettik. Konseyimizin yapacağı çalışmalar eminim beldemize ciddi katkılar sunacaktır." 

- Kadir Gecesi'ne doğru

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman Kadir Gecesi dolayısıyla gecede özel etkinlikler düzenleyeceklerini bildirdi. Salman, yaptığı açıklamada, Ramazan Şehri'nde Kadir Gecesi dolayısıyla etkinlikler yapacaklarını söyledi.

Program kapsamında ilahilerin okunacağını, semazen gösterilerinin yapılacağını ve mevlit okutulacağını belirten Salman, "Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan Ramazan Şehri'nde, tıpkı eski Ramazanlarda olduğu gibi onun güzelliklerine yakışır aktiviteler düzenledik. Kadir Gecemizi de onun feyzine yakışır şekilde düzenleyeceğimiz etkinlikler ile hep birlikte yaşayacağız. 12 Temmuz Pazar akşamı ve 13 Temmuz Pazartesi akşamı Ramazan Şehri'nde düzenlenecek olan etkinliğe tüm halkımızı davet ediyorum" diye konuştu.