Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
- Yalova'da Kardeş Şehirler Parkı yapılacak

YALOVA (AA) - Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, kentte Kardeş Şehirler Parkı yapılacağını bildirdi.

Salman, Kardeş şehirler Günü programında yaptığı konuşmada Bağlarbaşı Mahallesi'nde yaklaşık 10 bin metrekare alana kardeş şehirler parkı yapılacağını söyledi.

Park alanında Yalova'nın kardeş şehirlerinde özdeşleşmiş olan simgelerin yer alacağını belirten Salman, "Şuanda 20 civarında kardeş şehrimiz mevcut. Bu yıl ilk kez planladığımız 20 Temmuz kardeş şehirler günü dolayısıyla tüm kardeşlerimizi davet ettik ve istedim ki bu kardeşlik sadece o kentlerle bizim aramızda kalmasın diğer kardeşlerimizde birbiriyle tanışsın kaynaşsın. Bunun sembolü olarak da kentimizde bir alanı Kardeş Şehirler Parkı olarak düzenlemeyi uygun gördüm. Önümüzdeki sene 20 Temmuz'da daha kalabalık bir temsilci heyetlerle parkın açılışını gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

 

- AK Parti Yalova Milletvekili Demirel'den köy ziyaretleri

AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, il genelindeki köyleri ziyaret etti.

Demirel, köyleri ziyaret ederek burada esnaf ve çiftçilerin sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Ziyaretten sonra açıklama yapan Demirel, "Ziyaretlerimizde, köylülerimizin sorunlarını yerinde dinleyerek çözüm bulmaya çalıştık. Ziyaretlerimiz, oldukça verimli geçti. Bu tür gezilerimiz bundan sonra da devam edecek" diye konuştu.

Demirel'e ziyaretlerinde AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, AK Parti Altınova  İlçe Başkanı Hasan Zafer ve belediye meclis üyeleri eşlik etti.