Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
- Çınarcık Altın Çınar Festivali'ne doğru

YALOVA (AA) - Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, "Çınarcık Altın Çınar Festivali"nin 12'ncisinin 14-15 Ağustos'ta yapılacağını açıkladı.

Kurt, yaptığı açıklamada, uzun yıllar ara verilen festivalin yeniden başlatıldığını bildirdi.

Festivalde iki gün boyunca kültür, sanat ve spor etkinlikleriyle vatandaşlara güzel anlar yaşatmayı düşündüklerini belirten Kurt, şunları kaydetti:

"Festivalimizin açılış yürüyüşünde efsanevi Hababam Sınıfı'nın oyuncuları da bizlerle olacak. Festivalin ilk günü şair İsmet Hayri ile yazarlar Mehmet Güler ve Ayşe Didem imza gününde severleriyle buluşacak. Sevilen sanatçılarımız Ferhat Göçer ve Gökçe'de festival kapsamında söyleyecekleri şarkılarla halkımıza hoş anlar yaşatacaklar. Ayırca festival kapsamında yarışmalar, sportif aktiviteler, sünnet şöleni gibi etkinliklerle katılımcılara keyifli dakikalar yaşatmak istiyoruz. Tüm Yalovalıları etkinliğimize bekliyorum."

 

- Belediye Başkanı Salman'dan ziyaretler

 

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, kurumların il müdürlerini ziyaret etti.

Salman, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Hüseyin Çiçek, KOSGEB Yalova Hizmet Merkezi Müdürü Hakan Ulusu, İl Halk Sağlığı Müdürü İbrahim Dedecan, İl Sağlık Müdürü Ali Daştan, İl Çevre ve Şehircilik Müdür Vekili Osman Ulukaya, Kadastro Müdürü Kemal Özer, Tapu Müdür Vekili Ömer Altındal, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Salih Aydın ve Orman İşletme Müdürü Mustafa Güner'e ziyaretlerde bulundu.

Ziyaretlerinden sonra açıklama yapan Salman, mesai yoğunluğu nedeniyle gerçekleştiremediği iade-i ziyaretleri yaptığını söyledi.

Yalova'ya en iyi hizmeti verebilmek adına ziyaretlerde çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını belirten Salman, "Amacımız daima birlikte hareket ederek kentimize kalıcı yatırımlar yapabilmek" ifadesini kullandı.