Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
- Yalova Belediyesi Nikah Memurluğu yeni yerinde

YALOVA (AA) - Yalova Belediyesi Nikah Memurluğu, Raif Dinçkök Kültür Merkezi'ne (RDKM) taşındı.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce belediye meclis salonunda hizmet veren nikah biriminin artık RDKM'de faaliyet göstereceğini bildirdi.

Nikah Memurluğunun daha önceki yerinin fiziki şartlarının çok elverişli olmamasından dolayı bu kararı aldıklarını belirten Salman, şunları kaydetti:

"Yeni nikah memurluğu içerisinde üç farklı büyüklükte salon bulunuyor. Nikah işlemlerini vatandaşlarımız burada gerçekleştirdikten sonra nikah akitlerini de burada bulunan salonda yapabilecekler. Ofisler tam anlamıyla hizmet vermeye başladı. Nikah işlemleri artık bundan sonra buradan yapılacak."

 

- Kaytazdere'de çevre temizliği

 

Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal, "Temiz Bir Çevre İçin El Ele Projesi" kapsamında Saralkent sahilinde temizlik yaptı.

Temizlik çalışmasından sonra açıklama yapan Kangal, Kaytazdere Belediyesi olarak çevreye olan hassasiyeti artırmak için sürekli çalışma yaptıklarını bildirdi.

Kaytazdere'nin doğası, yeşili ve mavi bayrak almaya aday deniziyle örnek bir belde olması için çalıştıklarını belirten Kangal, çalışmalarda kendilerine destek veren vatandaşlara teşekkür etti.