Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
- Yalova Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi'ne doğru

YALOVA (AA) - Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Muhammet Sarıoğlu, 14-16 Ağustos tarihlerinde Yalova Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi'nin yapılacağını bildirdi.

Sarıoğlu ,yaptığı açıklamada, alıcı, satıcı ve yatırımcıyı buluşturan fuara sadece 50 firmanın katılacağını ifade etti.

Fuara Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt, Abu Dabi, Umman, Ürdün, Dubai, Azerbaycan, Kazakistan, İran ve Irak'tan yatırımcı ve acente temsilcilerinin gelmesini beklediklerini aktaran Sarıoğlu, şunları kaydetti:

"Fuar kapsamında düzenlenecek olan Arap-Türk Gayrimenkul Zirvesi'nde Türkiye , Arap coğrafyası ve dünya gayrimenkul sektörüne genel bakış, sektördeki fırsatlar, sektörün geleceği, Yalova'nın kazanımları gibi konular değerlendirilecek. Ayrıca bu fuar sayesinde Yalova'da proje üreten firmalarımızın gerek yerelde gerekse ulusal ve uluslararası piyasada tanınırlılığını artacak, projelerinin tanıtım ve satışlarının yapılması sağlanacaktır."

 

- Altın Çınar Festivali iptal edildi

 

Çınarcık Belediyesi Başkanı Avni Kurt, terör olayları nedeniyle Altın Çınar Festivali'nin iptal edildiğini bildirdi.

Kurt, yaptığı açıklamada, her gün yeni bir şehit haberi alınırken 14-15 Ağustos'ta yapılması planlanan festivali düzenlenmesinin doğru olmayacağına karar verdiklerini belirtti.

Son dönemde meydana gelen olayların ülkeyi derinden üzdüğünü belirten Kurt, "Maalesef ki her gün yaşanan terör olayları ve aldığımız şehit haberlerini görmezden gelemezdik. Bu sebepten,  şehit ailelerinin yaşadığı acıyı yürekten paylaşarak festivalin iptali kararını aldık" ifadelerini kullandı.